Celý měsíc bylo malebné německé městečko Wernigerode domovem studentů informatiky kolínské Střední odborné školy informatiky a spojů. První dvoutýdenní turnus patřil vybraným žákům tříd 3TA a 4TA a jejich paní učitelce Daně Valáškové, druhou skupiny vytvořil výběr ze tříd 3TB a 4TB a paní učitelka Tereza Hölzlová.
Studenti Spojů poprvé vyrazili na kurz Erasmus+. Dva týdny strávili v zahraničí, trénovali anglický jazyk, tak trochu i německý, poznávali kulturní krásy jiné země, ale hlavně dva týdny pracovali v německých IT firmách a získávali nezaplatitelné zkušenosti. Většina žáků vytvářela webové stránky, programovala, graficky upravovala fotografie, tvořila kalendáře nebo se starala o IT sítě.

Čtrnáctidenní pracovní pobyt v nádherném městě, jehož dominantou je novogotický zámek Wernigerode Schloss, a které je plné typických domů z hrázděného zdiva, si studenti zpříjemnili i výlety. Jednak poznali samotné město Wernigerode. Viděli například místní šikmý dům, nejmenší dům nebo nádraží parních vlaků, ale taky již zmíněný zámek. Kromě toho také navštívili město ze Seznamu světového kulturního dědictví UNESCO Quedlinburg.

Na víkend pak vyrazili do hlavního města Německa. V Berlíně neopomněli navštívit největší historické památky jako Braniborskou bránu, Památník holokaustu, Říšský sněm, Národní galerii, filharmonii, chrám Berliner Dom i Berlínskou zeď, ale taky vystoupali na TV věž Fernsehturm, odkud pozorovali noční Berlín. Na své si přišli v berlínské zoo a akváriu a jako správní ajťáci nemohli vynechat Muzeum počítačových her. Tam si jednak prohlédli historické kousky počítačů, ale mohli si zkusit řadu starších počítačových her, včetně původních ovládání. Sečteno podtrženo, pro obě skupiny to byly dva týdny nadupané zážitky. ​(Mgr. Tereza Holzlová)