Dne 3.12. 2009 se na naší škole uskutečnil Den basketbalu. V jeho rámci proběhl turnaj v košíkové chlapců, kterého se zúčastnily týmy Gymnázia Kolín, SOŠ stavební Kolín a naší školy.(Kolínský deník)
Výsledky: SOŠ informatiky a spojů : gymnázium 13:38, SOŠ informatiky a spojů - SOŠ stavební 34:12, gymnázium - SOŠ stavební 36:16. Pořadí: 1. Gymnázium Kolín, 2. SOŠ informatiky a spojů a SOU Kolín, 3. SOŠ stavební Kolín. Další zápas sehrálo B mužstvo SOŠ informatiky a spojů proti mladším žákům BC Kolín s výsledkem 18:10. 
V průběhu dopoledne se naplněné hale představili hráčí BC Kolín při tréninkové jednotce. Následovaly dovednostní soutěže mezi hráči a žáky, beseda s hráči, fotografování a autogramiáda. Studenti se nejvíce bavili při odpovědích amerických hráčů a také fotografování s 205 cm vysokým Roderickem Plattem bylo pro většinu opravdovým zážitkem a památkou na tento den.
Celou akci moderoval Mgr. Jiří Tuček a organizačně připravil Mgr. Josef Trojan ve spolupráci s p. Sodomou, zástupcem BC Kolín.
Video1. Video2. Video3.
Fotografie - Kolínský Deník. Fotogalerie1. Dalši fotografie budou průběžně zveřejněny.